מחפשים מתקין דקים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

עובי דק

אז מהו עובי דק? ובכן, תשובה משתנה כי כל סוג עץ של דק מגיע בעובי אחר, גלו כעת מהו עובי דק לפי סוג העץ וכן, גם עובי דק סינטטי.

למה חשוב לדעת מהו עובי הדק?

באזורים בהם יש תקרה או קירוי, חשוב להכיר בעובי של הדק, זה לרוב קורה כאשר רוצים להכניס ארון או לבנות קיר סוגר כאשר יש פרגולה מעל ורוצים להתקין דק מתחת, אז צריכים לדעת בדיוק מהו גובה הדק הסופי ובתור התחלה, צריך להבין מהו עובי הדק שאנחנו מתקינים. כמו כן, ככל שהדק יותר עבה - כך הוא חזק יותר, אז הנה השלב הראשון שלכם בעת בניית דקים, להבין מהו עובי הדק תחילה.

 

עובי דק

מהו עובי דק מעץ?

כל דק מגיע בעובי אחר לפי סוג העץ כמובן. הסיבה המרכזית היא חוזק העץ - ככל שהעץ חזק יותר ועמיד יותר, כך אפשר לעשות דק צר ודק יותר. ראו בטבלה הבאה את השוני:
 

סוג הדק עובי מינימלי עובי מקסימלי
עובי דק אורן 3 ס"מ 4 ס"מ
עובי דק איפאה 2 ס"מ 2.5 ס"מ
עובי דק במבוק 2.5 ס"מ 3 ס"מ
עובי דק טיק 1.8 ס"מ 2.2 ס"מ
עובי דק אלון 3 ס"מ 4 ס"מ
עובי דק קומרו 2 ס"מ 2.5 ס"מ
עובי דק קרוליינה 3 ס"מ 4 ס"מ

 

מהו עובי דק סינטטי?

בשונה מעובי של דק עץ, הדק הסינטטי מגיע בעובי אחיד כפי שהוא מיוצר. בגלל שמשלבים בתוכו חומרים נוספים המחזקים ויוצרים גמישות, עובי דק סינטטי הוא כ-2 ס"מ בלבד וזה מספיק לו לתת תמיכה כמו של יתר סוגי העצים השונים.
 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995116

על מה משפיע עובי הדק?

אז כפי שהבנתם, בגדול ככל שהעץ איכותי יותר - כך הוא דק יותר והמשמעות היא שהוא שוקל פחות ונוח יותר לעבודה ושינוע. דבר אשר מוזיל את עלות העבודה בדרך כלל ובשטחים גדולים, צריך פחות תמיכה בדקים ששוקלים פחות. כמו כן, דקים אשר חלשים יותר, מגיעים בעובי גדול יותר. דבר אשר מפצה על חוסר האיכות שלהם בעובי שלהם. למשל ניתן לראות כי דק אורן הוא כמעט פי 2 עבה יותר מאשר דק איפאה או דק הטיק, שהם נחשבים לאיכותיים יותר ועולים גם יותר.