מחפשים מתקין דקים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

סוגי דקים

בעמוד שלפניכם תראו סוגי דקים מעץ וסוגי דקים סינטטיים על מנת לעזור לכם להבין איזה סוג דק כדאי לכם לבחור. בין אתם מחפשים סוגי דק לגינה, למרפסת או לבריכה תוכלו למצוא את המידע שאתם מחפשים כאן.

שני סוגי הדקים העיקריים

בואו נתחיל מלמעלה ואז נרד בתרשים הזרימה של הדקים. יש שני סוגים של דקים - דקים סינטטים ודקים מעץ. דקים מעץ עשויים מסוגי עצים שונים כשיש כאלה נפוצים יותר ופחות. לעומתם דקים סינטטים עשויים מתערובות של שאריות עצים, דבקים ופלסטיק. אל תדאגו נרחיב על כל אחד מהסוגים.

 

דק במרפסת

סוגי עץ לדק

יש הרבה סוגים של עצים לדק, אבל חשוב להגיד שהשניים העיקריים הם אורן ואיפאה. לפניכם רשימה של סוגי הדקים מעץ הנפוצים ביותר. אם אתם רוצים רשימה מלאה לכו לעמוד על דקים מעץ.

 • דק איפאה: כמו שאמרנו איפאה הוא אחד מהטוענים לכתר בתור הדק הנפוץ בארץ. אם השיקול המרכזי שלכם הוא עמידות אז ללא ספק דק איפאה הוא הדק המומלץ בשבילכם מפני שהוא גם יחזיק לאורך זמן רב יותר וגם צריך לצבוע אותו לעיתים יותר רחוקות. החיסרון המרכזי הוא המחיר הגבוה. תוכלו לקרוא עליו עוד בעמוד הייעודי על דק איפאה.
   
 • דק אורן: אם מחפשים אם המתחרה המרכזי של האיפאה בתחום הדקים בישראל דק אורן הוא ללא ספק השם הבא שתשמעו. מדובר בדק פחות עמיד מאשר איפאה מפני שעץ אורן הוא עץ יותר רך מאשר עץ איפאה. בגלל הסיבה הזו צריך עם לצבוע אותו לעיתים יותר קרובות. אז למה הוא כל כך נפוץ? הוא בחירה הרבה יותר ידידותית במחיר ועולה בערך חצי מאשר איפאה. קראו עוד על דק אורן.
   
 • דק במבוק: דק נוסף שאולי כדאי לכם לבדוק הוא דק שעשוי מעץ במבוק. הוא עמיד מאוד למים כך שהוא מתאים בתור דק לבריכה וגם הוא לא נהרס מהגשם או הלחות. המחיר שלו דומה לדק איפאה ומדובר בדק עמיד מאוד. תוכלו לקרוא עוד על דק במבוק כאן.
   
 • דק טיק: יורדים קצת בפופולריות ומגיעים לדקים מעט יותר מיוחדים ופחות נפוצים. דק טיק בורמזי הוא דק יוקרתי יותר עם מראה שונה. אם אתם מחפשים את המראה המיוחד לגינה שלכם ולא אכפת לכם להוציא מעט יותר דק טיק יכול להיות בחירה מעולה. קראו עוד על טיק בורמזי

 

דק בחצר

סוגים של דק איפה

דק איפאה כל כך נפוץ שלמעשה יש לו גם תתי סוגים. סוג אחד הוא דק קומרו שלפעמים קוראים לו גם איפאה שמפיין. על אף הדמיון הוא לא באמת עשוי מעץ האיפאה אלא פשוט נראה מאוד כמוהו. עם זאת העמידות שלו לא באותה רמה כמו של האיפאה, אבל גם המחיר יותר נמוך.

 

סוג נוסף הוא דק איפאה סינטטי שלמעשה מערב תערובת של דבקים עם שאריות של עץ איפאה וכך נותן לו את היתרונות של המראה והעמידות עם היתרונות של דק סינטטי שלא מצריך חידוש. חשוב לומר שהמחיר שלו דומה למחיר של דק איפאה, אז גם פה על איכות משלמים.

 

דק מחוץ לבית

סוגים של דקים סינטטים

גם במקרה של דקים סינטטים יש הרבה סוגים. אם תרצו לראות רשימה שלמה של סוגי דקים סינטטים לחצו על הקישור. פה נסקור את הנפוצים ביותר:

 • דק סינטטי איפאה: כמו שהסברנו קודם דק סינטטי איפאה עשוי בחלקו משאריות של עץ איפאה. דק איכותי שיחזיק לשנים רבות, לא יצריך חידוש ויתן מראה חום אדום טבעי מאוד יפה.
   
 • דק סינטטי אמריקאי: למי שרוצי להתקין דק סינטטי ולא רוצה לשלם מחירים גבוהים ניתן לבחור בדק סינטטי אמריקאי. הוא גם עמיד לאורך זמן והמראה פחות טבעי, אבל המחיר הוא חצי או שליש מהמחיר של איפאה.
   
 • דק סינטטי לבן: חשוב לשים פה הבדלה בין דק סינטטי לבן לבין דק לבן מעץ. ניתן לצבוע דק אורן בצבע לבן ואז למי שמעדיף דק מעץ הוא יוכל לבחור באפשרות הזו. מי שמעדיף דק סינטטי שלא מצריך חידוש ויהיה עמיד לאורך זמן רב יותר יבחר בדק סינטטי לבן.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995116

איך לבחור דק?

יש כמה שיקולים שאתם צריכים להבין בשביל לדעת איזה דק הכי מתאים לכם:

 • תקציב: בניית דקים היא לא עסק זול בכלל, מדובר בהוצאה של כמה אלפי שקלים וחשוב שתבינו עם עצמכם מה התקציב שאתם מוכנים להוציא על כך. תוכלו לבקר במחירון הדקים כדי לראות מחירים של דקים שונים. כל המחירים מוצגים למ"ר לכן ודאו קודם כל מה השטח שעליו אתם רוצים להתקין את הדק.
   
 • מיקום: אם כבר דיברנו על שטח כדאי להבין את ההבדלים בין המיקומים השונים של הדק שלכם. אם הדוק אמור לשמש בתור דק לבריכה אז צריך לשים לב שהוא עמיד במים כמו איפאה, סינטטי או במבוק. אם אתם בוחרים דק לגינה כדאי לבדוק שצבע הדק מתאים עם עיצוב הגינה שלכם. יכול להיות שהדק יהיה חשוף לשמש הרבה זמן ואז כדאי להתקין דק לבן כדי שלא יהיה חם ברגליים.
   
 • תחזוקה: אם אתם מתקינים דק מעץ שימו לב שהוא יצטרך לעבור צביעה וחידוש. חידוש דקים שומר על הדק לאורך זמן והוא לא נדרש במקרים של דקים סינטטים. לרוב דקים מעץ דורשים חידוש אחת לשנה, אבל לפעמים פחות. תוכלו לעשות זאת לבד או להזמין איש דקים מקצועי שיקח על כך כמה מאות שקלים (בהתאם לגודל ומצב הדק).
   
 • עמידות: שיקול מרכזי שחשוב לחשוב עליו כשבוחרים דק הוא עמידות. אתם לא רוצים להוציא אלפי שקלים רק כדי לראות את הדק שלכם נהרס אחרי כמה שנים ובך מכער את הגינה, המרפסת או הבריכה שלכם. בתחום הזה המצטיין בקטגוריית הדקים מעץ הוא איפאה כשבמבוק הוא גם עץ מאוד עמיד, ובקטגוריית הדקים הסינטטים הסינטטי איפאה מצטיין לטובה.