מחפשים מתקין דקים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

דק במבוק או איפאה?

אז מה עדיף לבחור דק במבוק או איפאה? לאחר סקירה ותשאול של כמה מתקיני דקים, יש לנו תשובות, טיעונים, חסרונות ויתרונות בשבילכם אשר יעזרו לכם להחליט - מה עדיף, דק איפאה או במבוק.

דק במבוק או איפאה - בהיבט הכלכלי

בטוח שנושא המחיר כאן מעניין אותכם, אז דעו כי פערי המחירים בין דק איפאה ובין דק במבוק לא קיימים ברוב עונות השנה, על פי סיקורי המחירים שניתנו כאן בדקים פלוס - המחיר לדק במבוק הוא בין 600 - 700 ש"ח למ"ר וכן, גם בעבור דק איפאה המחיר זהה ועומד על כ-650 ש"ח בממוצע למ"ר. מה כן יכול לקרות? עומס, היצע וביקוש - לרוב בתקופת הקיץ, יש יותר התקנות ונוצר מחסור בעץ הבמבוק - מה שאומר שהמחיר שלו עשוי לעלות בתקופות מסויימות בשנה. העלויות יכולות להגיע לפער של 30% מהמחיר הסטנדרטי שלו בשוק, אם לא רוצים לחכות עם בניית דק - כמובן שעדיף לרכוש את המוצר הזול יותר בתקופה הזו.
 

במבוק או איפאה

יתרונות וחסרונות - השוואה בין איפאה לבמבוק

הגיע הזמן להבין מהם היתרונות והחסרונות של דק במבוק או איפאה, ראו בטבלה הבאה:

פרמטר איפאה במבוק
עמידות גבוה מאוד גבוה מאוד
תחזוקה אחת לחצי שנה אחת לשנה
מניעת החלקה סטנדרטי מניעה טובה יותר
נראות דק כהה יותר דק בהיר יותר
ניקיון כהה = פחות לכלוך בהיר = יותר לכלוך
התקנה רגילה + נסתרת נסתרת
עמידות במים טובה טובה מאוד
הרחבת מידע דק איפאה דק במבוק

איזה דק דורש פחות תחזוקה?

תרכובת דק הבמבוק משולבת עם חומר סינטטי, מה שהופך אותו לעמיד יותר באופן משמעותי מפני נזקי מים וכן, מאריך את זמן "אי חידוש הדק". כפי שראיתם בטבלה מעלה, דק איפאה צריך תחזוקה בכל חצי שנה (לרוב שימון בלבד) ואילו דק במבוק יכול להמתין עד שנה ללא תחזוקה. נרצה להרחיב בנושא ולומר, כי דק איפאה כהה יותר - כך שפגמים נראים פחות וגם לכלוך. לעומת דק במבוק - שם רואים יותר את הלכלוך וצריך לנקות אותו יותר.

מהי המלצת דקים פלוס בנושא?

דעתנו חשובה, אבל לבטח לא הקובעת wink, העדיפות שלנו היא לבחור בדק במבוק כאשר מחירו שווה ערך לדק איפאה ולא בתקופה בו הוא יקר יותר בגלל הביקוש. יש לו קצת יותר יתרונות ועמידות טובה יותר, במיוחד אם מדובר על דק ליד הבריכה. אבל - אם המחיר יקר יותר מדק האיפאה בגלל הביקוש הרב - היינו הולכים על דק האיפאה. כמובן, שבסופו של דבר שני הדקים מעולים ועומדים בטופ מבחינת איכות דק ועץ, אז הבחירה באחד מהם היא טובה ולבסוף, עניין של טעם עיצובי.