מחפשים מתקין דקים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

צביעת דקים

התקנתם דק - מעולה! עכשיו רק נותר לשמור עליו. כמובן שאחד הדברים החשובים הוא לדעת מתי צריך לצבוע ולשמן אותו, אז המשיכו לקרוא כדי להבין את זה וגם את המחיר של צביעת הדק שלכם.

כל כמה זמן צריך לשמן או לצבוע דק?

לפני הכל בואו נעשה סדר בבלאגן. צביעה ושימון דקים הם אותו הדבר. עכשיו נוכל להמשיך. צביעת דקים מתחלקת ל-2 מקרים שונים: דק ישן ודק חדש. מה ההבדל?

 • צביעת דק ישן: הדק שלכם נהיה ישן ברגע שאתם רואים שהברגים מחילים להתרופף, הדק מתחיל להתפורר ובכללי נראה יבש. במקרה הזה הצביעה של הדק תהיה חלק מתהליך חידוש הדק שתצטרכו לעשות.
   
 • צביעת דק חדש: קניתם דק חדש? תתחדשו! את רוב צביעת דק עץ מומלצת בין חצי שנה לשנה בהתאם לסוג העץ והמיקום שלו (חשיפה למים, חשיפה לשמש וכו'). מומלץ גם לצבוע אותו באביב, ככה תוודאו שלא יהיה גשמים מיד לאחר שימוון הדק שלכם. שימו לב שאם תצטרכו צביעת דק מעץ אורן לא לחכות עם הצביעה כי בחודשי הקיץ הוא נוטה להוציא יותר שרף בחום גבוה.

 

צביעת דק

איך צובעים דק ישן?

צביעת דק ישן היא טיפה מסובת ודורשת כמה שלבים מקדימים לפי צביעת דקים:

 1. ניקיון של הדקאז רגע לפני שאפשר באמת לצבוע את הדק צריך לעשות כמה שלבים, כשדבר ראשון צריך לנקות את הדק מהלכלוכים היותר מאסיביים שיש עליו. איש הדקים ינקה את הדק באמצעות שטיפה של הדק ואז שימוש בחומרי ניקיון שמיועדים לסוג העץ של הדק שיש לכם. שימו לב שבסוף תצטרכו לחכות בין 24 - 72 שעות בשביל שהדק יתייבש ותוכלו להמשיך לשלב השני.
   
 2. שיוף ליטוש הדק: איש הדקים יבוא עם מכונת שיוף ויעשה ליטוש דק כדי להיפטר מכל השכבות החיצוניות שכבר נראות פחות טוב. זה גם יעזור לאיש הדקים לראות את מצב הברגים ולטפל באילו שהתשחררו מהדק.
   
 3. צביעת הדק: הנה, סוף סוף הגענו. עכשיו רק נותן לצבוע את הדק עם השמן הנבחר. אחרי צביעת דקים שימו לב, יש לחכות בין 24 - 48 שעות עד שהשמן מתייבש בשביל שתוכלו ללכת על הדק שלכם.
השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995116

צביעת דק חדש

אחד הדברים הנחמדים בדק חדש, מעבר לעובדה שהוא חדש ונראה מעולה, הוא שהוא יותר פשוט לצביעה. צביעת דק חדש לא מצריכה לעשות את שלב הניקיון המאסיבי או את שלב השיוף. כן תצטרכו לנקות אותו, אבל לרוב הוא לא הספיק לצבור לכלוכים רציניים, ולכן אפילו מטאטא יכול לעשות את העבודה כמו שצריך. גם פה כמובן תצטרכו לחכות בין 24 - 48 שעות בשביל ללכת על הדק שלכם, אבל זה כמובן כאין וכאפס לעומת כמה שזה ישמור על הדק שלכם לשנים הבאות.

 • טיפ נוסף: צביעת דק אורן חדש מומלצת בצבעים בהירים או שקופים כדי למנוע התחממות שלו והוצאת שרף, בעוד שימון דק איפאה חדש לא מחייב את זה.
   
צביעת דק עץ

מה המחיר של צביעת דק?

כשאתם צובעים את הדק שימו לב שהמחיר משתנה כמובן בהתאם לגודל ולמחיר של איש הדקים עצמו. מחיר צביעת דק קטן (עד 30 מ"ר) יהיה בין 50 - 90 ש"ח למ"ר. לעומת זאת אם אתם צריכים צביעת דקים גדולה יותר, אז המחיר לשימון דק יהיה בין 30 - 50 ש"ח למ"ר לדק גדול מ-30 מ"ר. חשוב לומר שהמחיר הוא לשימון הדק עצמו, אם תצטרכו לעשות חידוש לדק שלכם המחיר יעלה. שימו לב שהמחיר גם יכול להשתנות בין סוג הדק. מחיר צביעת דק איפאה יכול להיות שונה מצביעת דק אורן או מצביעת דק סינטטי.

 
מחיר צביעת דק גדול מ30 מ"ר. המחיר מוצג למ"ר

מחיר צביעת דק גדול מ30 מ"ר. המחיר מוצג למ"ר: 40 ₪

טווח מחיר גבוה 50 ₪

טווח מחיר נמוך 30 ₪

לוקחים אנשי דקים מומלצים

כשזה נוגע לדק שלכם לא כדאי להתפשר ובהחלט כדאי לקחת את אנשי דקים מומלצים שיעשו את העבודה כמו שצריך. אם כבר התקנתם דק במרפסת או בגינה, כמובן שאתם תרצו אותו איתכם לאורך זמן, ועבודה טובה בצביעת ושימון הדק תשאיר את הדק שלכם במצב מעולה לשנים הקרובות. רק השאירו לנו פרטים, או התקשרו אלינו, ואנחנו נדאג שתדברו רק עם אנשי דקים מומלצים שיעשו את העבודה בצורה הטובה ביותר. כשאתם מדברים עם איש הדקים ודאו איתו שיש לו ניסיון עם סוג העץ שלכם. כמובן שאם מדובר בצביעת דק איפאה לא תהיה לכם בעיה, כי זה אחד העצים הנפוצים, אבל אם מדובר בצביעת דק טיק בורמזי, כנראה שיהיה קצת יותר קשה למצוא איש דקים עם ניסיון.