מחפשים מתקין דקים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

ליטוש דקים

ליטוש דקים הוא תהליך שעוזר לחדש את המראה של הדק. גלו כיצד מתבצע ליטוש ושיוף של דק מעץ, באיזה ציוד משתמשים ומה המחיר של עבודה זו, כאשר היא מתבצעת על ידי גורם מקצועי.

מתי נבצע ליטוש דק?

נהוג לבצע ליטוש דק כחלק מתחזוקה שוטפת או בעת תהליך של חידוש הדק. כאשר יש לכם דק בגינה או במרפסת, תצטרכו לטפל ולתחזק אותו וזאת מאחר והדק חשוף לתנאי מזג האוויר השונים כמו השמש החזקה או הגשם. מטרה נוספת של פעולת הליטוש היא העלמת כתמים ושריטות וגם יישור של הלוחות ויצירת אחידות בגובה לכל אורכו של הדק.

 

ליטוש דק

מחיר לליטוש דק: כמה זה עולה?

אז המחיר של ליטוש ושימון דק (בלבד) נע בין 30 ל-40 ש"ח למ"ר. נדגיש כי כמעט כל מי שמזמין עבודה של ליטוש דק, מבצע תהליך מקיף של חידוש דקים הכולל החלפת ברגים, שימון, צביעה של הדק ועוד. במצב שבו תזדקקו לעבודה מקיפה שכזו, תשלמו בין 70 ל-90 ש"ח למ"ר עבורה.

מחיר לליטוש ושימון דק (למ"ר)

מחיר לליטוש ושימון דק (למ"ר): 35 ₪

טווח מחיר גבוה 40 ₪

טווח מחיר נמוך 30 ₪

השלבים בתהליך של ליטוש דקים

 1. פינוי הדק: הזיזו הצידה את כל הפריטים והרהיטים אשר מונחים עליו.
   
 2. ניקוי ייסודי: נהוג לנקות את הדק עם מים, לרוב נשתמש במכשיר גרניק הפועל בלחץ גבוה על מנת לקבל תוצאה טובה יותר.
   
 3. ליטוש גס של הדק: בשלב זה נשתמש במלטשת עץ או או מכונת באפר (מכונת ליטוש גדולה) והמטרה היא להסיר כתמים קשים ושריטות.
   
 4. שלב הליטוש העדין: אם קודם לכן ניסינו להסיר כתמים ושריטות, כעת המטרה היא יצירת אחידות במשטח של הדק. שלב זה נועד לשוות לדק מראה חלק ואחיד.

>> זכרו: בתום התהליך, יש לבצע שימון וכמובן גם צביעה של הדק.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995116

איזה מכשירים משמשים לליטוש דקים?

הכלי המרכזי אשר משמש לליטוש דקים הוא כמובן מלטשת עץ אך במקרים רבים ניתן לבצע את התהליך על ידי מכונת ליטוש לדק אשר מכונה גם "באפר" ועוזרת לבצע את העבודה בצורה מהירה יותר ויש שיאמרו גם בצורה אחידה. כמובן שפרט למכונת השיוף או המלטשת, תזדקקו לניירות שיוף מתאימים, סקוצ'ים, ניירות ליטוש ועוד.

טיפים חשובים שכדאי להכיר בנושא

 • נהוג להתחיל את פעולת הליטוש במרכז הדק ולא בקצוות, על מנת להתרגל לאופן העבודה עם המלטשת או המכונה אשר מייצרות התנגדות בזמן העבודה. רק כאשר אתם מרגישים שאתם שולטים בה, התקדמו לקצוות.
   
 • למרות שניתן לבצע ליטוש דק לבד, זה לא כל כך מומלץ ועדיף להזמין בעל מקצוע מאחר והשימוש במכשירי הליטוש דורשת מיומנת גבוהה ולעיתים ניסיונות ליטוש עצמאיים יכולים לגרום לנזק שיצריך תיקון ויגרור עלויות נוספות.
   
 • אם בכל זאת החלטתם לבצע את שיוף הדק לבד, הקפידו על הבטיחות על ידי שימוש במשקפי מגן, כפפות, נעליים סגורות ונשמית - מסכת פנים.

ליטוש דק אורן, איפאה וסוגים נוספים

לא פעם אנו נשאלים, איזה סוגי דקים ניתן ללטש והתשובה היא שכמעט את כל סוגי הדקים, שעשויים כמובן מעץ. השירות המבוקש ביותר הוא ליטוש דק אורן (מומלץ פעם בחצי שנה עד שנה) מאחר וזה גם העץ הנפוץ ביותר לבניית דקים אך ישנם מקרים רבים שבהם אנו מקבלים פניות באשר לליטוש דק איפאה על אף העובדה שמדובר בעץ עמיד למדי.

שאלות נפוצות על ליטוש דק עץ

המשיכו לקרוא ותוכלו לקבל מידע נוסף בנושא של ליטוש דקים מעץ:

כמה זמן לוקח ללטש דק מעץ?

בערך שעה עבודה לדק בגודל של 10 מ"ר. כלומר אם יש לכם דק שגודלו הוא 30 מ"ר, העבודה לוקחת בסביבות 3 שעות.


האם עושים ליטוש דק לפני שימון או אחרי?

התהליך של ליטוש הדק מתבצע לפני השימון. לאחר מכן יש לשמן את הדק שימון כפול.


בתום התהליך של שיוף דק, איך מנקים אותו?

בשביל לנקות אותו מהלכלוך ושאריות העץ, יש להשתמש במכשיר גרניק (ניקוי בלחץ מים) או באמצעות מפוח.