מחפשים מתקין דקים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

חידוש דקים

צבע הדק מתחיל לדהות? אתם רואים כל מיני שריטות שאתם רוצים להיפטר מהם? אולי פשוט אתם אנשים טובים ששומרים על הדק ויודעים שזה הזמן לחדש אותו? בעמוד תראו את כל מה שאתם צריכים לגבי חידוש דקים החל מהמחירים, מתי כל סוג דק דורש חידוש וגם איך מתבצע החידוש. בנוסף תראו מדריך עשה זאת בעצמך למי שרוצים לדעת איך לחדש דק לבד.

חידוש דקים, מתי נצטרך?

יש כמה מקרים שבהם נצטרך לעשות חידוש דקים:

 • צבע דהוי: הדק שלנו חשוף לשמש, גשם ואבק ולאורך זמן הם מייבשים את הדק. ייבוש הדק גורם לבלאי ולהצטברות אבנית מעליו שגם גורמת לצבע שלו לדהות. חידוש הדק נועד לשמור הדק לאורך זמן על הצבע ועל חומר הדק.
   
 • שריטות: מעל הדק יש רהיטים כמו שולחנות, כסאות, ספות ומגוון רהיטים אחרים. כל פעם שהרהיטים האלו זזים מעט הדק נשרט מעט. לא ניתן לראות זאת אחרי שריטה אחת, אבל לאורך זמן הדק צובר כל מיני שריטות קטנות. במהלך חידוש הדק הוא עובר שיוף על מנת למלא או להעלים את השריטות האלו.
   
 • תחזוקה: לרוב מומלץ לחדש את הדק לא רק ברגע שרואים שהמצב כבר פחות טוב אלא להיות פרואקטיבים כדי למנוע ממנו להתבלות ולשמור על המראה שלו. תדירות חידוש הדקים משתנה בהתאם לסוג החומר לפי הטבלה שנציג לכם. את החידוש עצמו מומלץ לעשות בימים חמים שאין גשם, אבל זה לא חייב להיות בשיא החום. החודשים המומלצים הם מרץ - אפריל, כך שגם אם יש לכם דק אורן לא תעשו זאת בגשם. לדוגמה מרץ ואז ספטמבר (פער של חצי שנה).

 

סוג הדק כל כמה זמן לחדש?
דק אורן חצי שנה
דק איפאה שנה
דק במבוק שנה
דק אלון 8 חודשים
דק טיק שנה וחצי
דק קומרו 8 חודשים
דק אירוקו שנה

כמה עולה חידוש דק למטר?

מחיר חידוש דק למטר נע בין 35 - 40 ש"ח עבור דק במצב טוב. עבור דק ישן ובלוי במצב לא טוב המחיר נע בין 80 - 100 ש"ח למטר.

 

מחיר ממוצע לחידוש דק במצב טוב לפי מ"ר

מחיר ממוצע לחידוש דק במצב טוב לפי מ"ר: 37 ₪

טווח מחיר גבוה 40 ₪

טווח מחיר נמוך 35 ₪

מחירון חידוש דקים

ראו מחירים של חידוש דקים:

מחיר חידוש דק במצב טוב בגודל 10 מטר

350 - 400 ש"ח
מחיר חידוש דק במצב לא טוב בגודל 10 מטר

800 - 1,000 ש"ח
מחיר חידוש דק במצב טוב בגודל 15 מטר

525 - 600 ש"ח
מחיר חידוש דק במצב לא טוב בגודל 15 מטר

1,200 - 1,500 ש"ח
כמה עולה חידוש דק במצב טוב בגודל 20 מטר?

700 - 800 ש"ח
כמה עולה חידוש דק במצב לא טוב בגודל 20 מטר?

1,600 - 2,000 ש"ח
כמה עולה חידוש דק במצב טוב בגודל 30 מטר?

1,000 - 1,200 ש"ח
כמה עולה חידוש דק במצב לא טוב בגודל 30 מטר?

2,400 - 3,000 ש"ח
כמה עולה לחדש דק 40 במצב טוב בגודל מטר?

1,200 - 1,600 ש"ח
כמה עולה לחדש דק 40 במצב לא טוב בגודל מטר?

3,200 - 4,000 ש"ח
מחיר החלפת ברגים לדק

15 - 20 ש"ח למטר

הדפס מחירון

מה משפיע על מחיר חידוש דק?

יש כמה דברים שמשפיעים על מחיר חידוש דק:

 • מצב הדק: אחד הגורמים שמשפיע על מחיר חידוש דקים הוא מצב הדק שלכם. אם לא הצלחתם לשמור עליו טוב או שהוא ספג מכה קשה כמו מבול כבד כנראה שהמצב שלו פחות טוב מה שאומר יותר עבודה של איש הדקים וגם לרוב מספר ביקורים שזה אומר מחיר יותר גבוה.
   
 • גודל הדק: לרוב מחיר חידוש דקים הוא לפי מטר. כנראה שיש מחיר מינימלי שאיש הדקים יגבה עבור דקים קטנים יותר אבל עבור דקים גדולים יותר כך מתומחרת העבודה. לרוב עבור דק יותר גדול המחיר יהיה בטווח היותר נמוך.

 

חידוש דק

איך מתבצע חידוש דקים?

חידוש דקים סטנדרטי מתבצע בשלבים הבאים:

 • ליטוש הדק: בשלב הראשון איש הדקים ישתמש במכונת ליטוש על מנת ללטש ולהוריד את השכבה העליונה של הדק. המטרה של הליטוש היא להוריד את שכבת האבנית שנוצרה מעל הדק שלכם מה שיחשוף את הצבע המקורי וגם יעזור לצבע הדקים להיתפס בצורה טובה יותר.
   
 • ניקוי הדק: בשלב השני איש הדקים ישתמש במפוח על מנת להיפטר מהאבק ונסורת הליטוש מהדק. גם השלב הזה נועד על מנת לעזור לצבע הדקים להיתפס בצורה טוב יותר. זכרו נוכל לקנות את הצבע האיכותי ביותר, אבל אם אנחנו לא נותנים לו את התנאים הטובים ביותר להיתפס זה פשוט לא יקרה.
   
 • צביעת הדק: השלב הסופי הוא צביעה או בשמו השני שימון של הדקים. צבע הדקים נועד לשמור על הצבע הטבעי והיפה של הדק וגם לשמור עליו מפני אימתני הטבע כמו השמש, גשם ומזיקים שרוצים לאכול את הדק היפה שלנו.

 

איך מתבצע חידוש דקים מורכב?

הכל נשמע טוב ויפה, אז מתי חידוש דקים הוא מורכב יותר? בעיקר כשיש כתמים עמוקים יותר שלא יכולים להוריד באמצעות מכונת הליטוש. הדרך שבה עושים את זה היא שימוש בחומר כימי ממיס צבע. השימוש בחומר הכימי חשוב לשטוף היטב את הדק עם גרניק על מנת להוריד את הלכלוך והחומרים הכימיים. לאחר מכן תצטרכו לחכות עד שהדק יתייבש לגמרי לפני שתוכלו להתחיל בתהליך החידוש הסטנדרטי. לפעמים הייבוש יקח כמה שעות, לפעמים 24 שעות ולפעמים 48 תלוי לפי עונת השנה, חשיפה ישרה לשמש וכו'.

 

חשוב לדעת שלא כל אנשים הדקים עושים חידוש מורכב לדקים מפני ששימוש לא נכון יכול להרוס את הדק לחלוטין. זה חלק מהסיבה שהמחיר משמעותית יותר גבוה, זה סיכון שהם לוקחים על עצמם. ודאו עם איש הדקים לפני שאתם מזמינים אותו האם הוא אכן מבצע חידוש מורכב לפני שאתם מזמינים אותו.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995116

חידוש דקים עשה זאת בעצמך

רוצים לנסות לחדש את הדק בעצמכם? זו לא עבודה לכל אחד אבל היא אכן אפשרית למי שיש חוש טכני והרבה סבלנות ותושייה. תצטרכו את הדברים הבאים:

 • מכונת ליטוש
 • צבע ושמן לעץ
 • ברגים
 • מברשות

את כל המצרכים תוכלו למצוא בחנויות של ציוד עץ. שימו לב שהמחיר כנראה יהיה דומה למחיר של חידוש דקים מקצועי, לכן היינו ממליצים לקנות את כל הדברים רק אם אתם מתכננים לחדש את הדק בעצמכם כל פעם, אחרת זה לא יהיה שווה את הרכישה. את השלבים פירטנו למעלה, תוכלו לעקוב אחריהם וללחוץ על הכפתורים אם אתם צריכים מידע נוסף לגבי כל שלב.

 

ניקוי דק לפני חידוש

חידוש דקים מכל סוג

עם דקים פלוס תוכלו למצוא אנשים דקים לחידוש דקים מכל סוג. קראו עוד על חידוש סוגי הדקים השונים:

חידוש דקים במחיר זול עם השוואת מחירים

רוצים למצוא חידוש דקים בזול? הדרך הטובה ביותר היא לערוך השוואת מחירים. תוכלו לעשות את השוואת המחירים שלכם עם פורטל דקים פלוס. התקשרו או השאירו פרטים וקבלו עד 3 הצעות מחיר לחידוש הדק שלכם. השוו בין הצעות המחיר וחסכו עד 37% במחיר הסופי.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995116

כך תשמרו על הדק לאורך זמן

בשביל לשמור על הדק לאורך זמן הדבר הטוב ביותר שתוכלו לעשות הוא לנסות למנוע מהמים להגיע אליו. אם אתם תוהים "איך מנקים את הדק בשוטף?" אז התשובה היא שמטאטא עושה את העבודה כמו שצריך. הסיבה למנוע ממים להגיע לדק היא שהם גורמים לריקבון. גורם נוסף שמביא מים לדק הוא גשם.

 

אמנם פה אין הרבה איך לשלוט בסיטואציה, אבל הדבר הטוב ביותר הוא לנסות להשיג קירוי כלשהו לדק. לדוגמה תוכלו לבנות פרגולה או סוכך. אם אתם רוצים לבנות פרגולה מעץ ייתכן שאיש הדקים עושה גם את העבודה הזו אז תוכלו לברר איתו את הנושא.

 

חידוש דקים

נושאים נוספים שיכולים לעניין אתכם