מחפשים מתקין דקים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

דק פולימרי

מה זה דק פולימרי? במאמר מתחת תקראו מידע בנושא בניית דק פולימרי: ממה הוא עשוי, כמה עולה להתקין אותו, האם ניתנת אחריות וגם איך תוכלו בהליך קצר בדקים פלוס להשיג מתקין מומלץ תוך זמן קצר ובחינם - קראו והרוויחו.

מה זה בעצם דק פולימרי?

דק פולימרי (או בשמו האחר: "דק מורכב") הוא דק סינטטי, שעשוי הן מתערובת של נסורת עץ והן של חומרי פלסטיק משתנים, זאת בשונה מיתר הדקים הסינטטיים שעשויים מחומרי PVC בלבד לרוב.

כמו כן, דק פולימרי הוא הבחירה האולטימטיבית עבור אלו שאינם יכולים להרשות לעצמם לשלם עלויות גבוהות עבור דקים מעץ טבעי או אלו שאין להם זמן או את הידע לתחזק את רצפת הדק שלהם. דק מסוג זה הוא בעל מראה טבעי וכזה המיוצר בתנאים מחמירים המובילים לאיכות הגבוהה שבו.
 

דק פולימרי

מהו מחיר דק פולימרי?

מחיר דק פולימרי נע בין 180 - 310 ש"ח למ"ר כולל האביזרים הנלווים ואמצעי החיבור הנסתרים. המחיר עשוי להשתנות בהתאם למספר לוחות הדק שעל מתקין דקים להתקין עבורכם וגם בהתחשב במצב הקרקע עליה תיבנה רצפת הדק.

מחיר ממוצע להתקנת דק פולימרי

מחיר ממוצע להתקנת דק פולימרי : 245 ₪

טווח מחיר גבוה 310 ₪

טווח מחיר נמוך 180 ₪

איך לזהות דק פולימרי איכותי?

כמו שיש איכויות משתנות בין הדקים העשויים עץ טבעי, דעו שגם בתחום הדקים הפולימרים הדבר קיים. ההבדלים בין דק פולימרי אחד לשני נגזרים מאחוזי העץ ואחוזי החומרים הפולימרים המעורבבים איתו. לרוב, דק פולימרי הנחשב איכותי יהיה עשוי מ - 60 אחוז חומרי נסורת של עצים וכ - 40 אחוז חומרים פולימרים סינטטיים ושכבת דבק המחברת ביניהם.

כמו כן, עליכם לודא מול מתקין הדק שהדק הפולימרי שהוא מתכוון להתקין אצלכם עבר אישור של מכון התקנים ושל משרד הבריאות, תקן אש מרמה שלוש, תקן הנוגד החלקה ואף אישור לשימוש סביב בריכה במידת הצורך.

מהם היתרונות בדק פולימרי?

מתחת תוכלו לקרוא מספר יתרונות נפוצים בדק פולימרי:

 • מראה - אם יש לכם דק בגינה, העשוי כולו מעץ טבעי ודאי יכולתם להבחין בשינויים בגוון הצבע שלו עם הזמן, דבר הקורה בצורה טבעית עקב חשיפה ממושכת למזגי אויר משתנים. שינוי בגוון הדק עשוי להיראות פחות אסתטי ולכן דעו שתוכלו לשקול להתקין דק פולימרי, שתודות לתהליכי הייצור שלו - נותר באותו גוון גם בהיחשפות ממושכת לשמש החמה או למים הלחים.
   
 • עמידות - דק פולימרי נחשב לעמיד מאוד בקרב קבוצת הדקים הסינטטיים. הוא אינו מתקלף, משחיר או נשרט וכמו כן, גם פעולת החידוש התקופתית שהדק מצריך נמוכה עד אפסית בהשוואה לדקים טבעיים או סינטטיים אחרים. כמו כן, במידה ואתם מעוניינים בדק סינטטי הגובל בסביבה של בריכה - דעו שגם במקרה הזה, בחירה בדק פולימרי נחשבת למומלצת ביותר מפני שהוא מיוצר עם נוגדי החלקה מובנים.
   
 • ידידותי לסביבה - כמו שכבר כתבנו מעלה, דק פולימרי ידידותי מאוד לסביבה היות והוא אינו מצריך כריתה מכוונת של עצים אלא עושה שימוש רק בשאריות של עצים שכבר ממילא נכרתו קודם לכן. גם החומרים הפולימרים ידידותיים וכאלו שאינם משפיעים לרעה או לטובה על הסביבה.
   
 • עיצוב - בהשוואה לדקים העשויים מעץ טבעי, תוכלו להשיג דק פולימרי במגוון רחב של עיצובים וצבעים כך שיותאם כדק סינטטי לגינה או כדק סינטטי למרפסת.

מהם החסרונות בדק פולימרי?

גם בדק פולימרי קיימים חסרונות אותם נציג מתחת:

 • חימום - בהימצאות קרני שמש חזקות, דק פולימרי עשוי להתחמם יתר על המידה ולגרום לכוויות ברגליים של ההמשתמשים מעליו.
   
 • ביקוש מול היצע - הרבה לקוחות מעוניינים בדק פולימרי אבל יש מחסור בבעלי מקצוע המחזיקים בידע הנדרש לצורך התקנה של סוג הדק הזה.

איך לאתר מתקין דקים מומלץ?

יש כמה היבטים שפורטל דקים פלוס ממליץ לבדוק ע"מ להשיג מתקין דק פולימרי מומלץ:

 • נסיון - בררו מול מתקין הדקים אודות הותק שהוא מחזיק בו בכל הקשור בהתקנת דקים סינטטיים ודקים פולימרים בפרט. זכרו שככל שבעל המקצוע מחזיק במספר שנות ותק גבוה יותר - כך הסיכוי שיבצע את הליך ההתקנה בצורה נכונה הוא גבוה יותר מאשר מי שזה עתה החל לעסוק בתחום.
   
 • חוות דעת - השאירו פרטיכם בטופס המצורף מתחת ולאחר שתקבלו מפורטל דקים פלוס 3 מתקיני דקים, תוכלו לחפש עליהם מידע באינטרנט ולקרוא תגובות שרשמו לקוחות קודמים שהסתייעו בהם. פעולה זו תסייע לכם להבין את איכות וטיב והשירות שבעלי המקצוע העניקו ובכך לבצע בחירה מושכלת.
   
 • השוו מחירים - פורטל דקים פלוס מאפשר לכם גם לברר מחירי התקנת דק פולימרי עוד בשיחת הטלפון מול המתקינים שקיבלתם מאיתנו ולבצע השוואת מחירים שתחסוך לכם בכסף.
   

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995116

דק פולימרי ואיכות הסביבה

הרבה לקוחות תוהים אם דקים עשויים פולימרים נחשבים ידידותיים לסביבה והתשובה היא בהחלט כן. הסיבה לכך היא שייצור הדק הנ"ל אינו דורש כריתה של עצים אלא עושה שימוש בנסורת של עצים שכבר ממילא נכרתו לשימושים אחרים ובזאת אף מצמצם פסולת ייצור של דקים טבעיים. בנוסף, גם החומרים הפולימרים שמעורבבים עם נסורת העצים לצורך ייצור הדק אינם רעילים ולמעשה אינם פוגעים כלל בסביבה, באדם או בחיות המחמד והבר.


אין צורך כלל בתחזוקה עבור דק פולימרי

מהי האחריות שניתן לקבל על התקנת דק פולימרי?

אחריות על התקנת דק פולימרי נחשבת לארוכה ומכובדת וכזו הנעה בין 20 - 25 שנים וזאת במידה והעסקתם מתקין דקים שביצע את ההתקנה בצורה תקינה ויסודית. כמו כן, מומלץ לבקש את תוקפה של האחריות בכתב לפני שאתם חותמים מול בעל המקצוע על התחלת בניית דק פולימרי. אל תסתפקו ב"מילה" שלו בעל פה, בכל זאת מדובר על אחריות רבת שנים.
 

משך תקופת האחריות הממוצעות להתקנת דק פולימרי:
25 שנות אחריות 22.5 שנות אחריות 20 שנות אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ מתקיני דקים אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

שאלות בנושא דק פולימרי


מה ההבדל בין דקים פולימרים לדק סינטטי?

דק פולימרי מיוצר הן מנסורת עץ והן מחומרי פלסטיק הנקראים פולימרים, בעוד שיתר הדקים הסינטטיים עשויים מתערובות פסטיק בלבד הנקראת גם PVC.


האם דק פולימרי מצריך תחזוקה מרובה?

כלל לא. מדובר בדק סינטטי שאינו מצריך כמעט כלל עבודת תחזוקה כלשהיא, בהשוואה לדקים העשויים מעץ.


איך לאתר מתקין דקים מומלץ להתקנה של דק פולימרי?

עליכם לברר אודות נסיון של בעל המקצוע ולקרוא חוות דעת. הרחבנו על כך במאמר.