מחפשים מתקין דקים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

דק מעץ ממוחזר

הטרנד של בניית אלמנטים עיצוביים באמצעות עץ ממוחזר נמצא בשיאו. העניין חדר גם לתחום בניית הדקים למרפסות, גינות וחצרות. דק מעץ ממוחזר שומר על מראה גינה טבעי ונחשב לדבר ידידותי לסביבה. 

בניית דק מעץ ממוחזר

בניית דק מעץ ממוחזר היא עבודה למקצוענים אולם, ישנם אנשים שמבצעים עבודה זו בכוחות עצמם. דק מעץ ממוחזר הנו ידידותי לסביבה ונאה למראה, הוא מתאים בעיקר לגינות נוי וחצרות. דק מעץ ממוחזר נבנה על גבי יריעת פלסטיק, הנועדה לסייע בחורף עם ניקוז המים מתחתיו.

 

דקים פלוס נוהגים לפרוס יריעת פלסטיק ולהעמיד מעליה את השלד של דק העץ. חשוב מאוד לדאוג שתהיה קורת שלד כל 75 ס"מ, על מנת להפחית את הלחץ שיופעל על הקרשים של הדק. יש לבחור נקודות עיגון טובות וחזקות עבור השלד.

 

דק מעץ ממוחזר

לפני ההתקנה צריך לבצע מספר דברים - הכנה מראש

חשוב לבחור מראש את גובה הדק הרצוי, לתקוע יתדות זמניות ולמתוח כבל מפולס בניהן, לציון הגובה הנבחר. סימון זה מתבצע בכדי שתהיינה נקודות התייחסות, תוך כדי תהליך בניית הדק. ניתן לדמות סימונים אלה לכלונסאות המשמשות לבניית בית.

כיצד בונים דק מעץ ממוחזר?

חשוב לבחור לדק את הקרשים הטובים והחזקים ביותר לבניית המשטח, במטרה שהם יחזיקו היטב כמה שיותר זמן ומשקל, לפני שיהיה צורך לבצע חידוש שלהם. על מנת לשפר את רמת הניקוז של המים מהדק, יש לחבר את הקרשים לא צמוד מדי ולשמור על מרווח קבוע של 5 מ"מ. יש לדאוג לשתי נקודות עיגון עבור כל קרש על השלד של הדק. בצורה זו, נוצר סוג של שתי וערב בין הקורות של השלד לקרשים של הדק.

הפעולות שיאריכו את חייו של הדק מעץ ממוחזר

בכדי להאריך את חייו של הדק מהעץ הממוחזר, מומלץ לחדש את העץ. מכיוון שעלות השימון הנה גבוהה, תוכלו לוותר על כך ובמידה וישבר קרש, פשוט תבצעו החלפה שלו. מקובל לבצע ריענון כלשהו לדק, אחת לשנה.

יתרונות דק מעץ ממוחזר

קיימים מספר יתרונות לדק עץ ממוחזר. ראשית ואולי היתרון החשוב ביותר הינו, מדובר בעץ ידידותי לסביבה שעבר תהליך מחזור מיטיב. שנית, דק עץ ממוחזר מתאים ברמה העיצובית למקומות בהם קיים הרצון לשמור על מראה טבעי, המתמזג היטב עם סביבת הטבע. דבר נוסף, מדובר בעץ עמיד שיכול להישמר תקופה ארוכה למדי ובתנאי שדואגים לתחזק אותו, בהתאם להוראות שקיבלתם מהמתקין. 

מחיר דק מעץ ממוחזר

דק מודולרי מעץ ממוחזר, המתאים למרפסות, לגינה וחצר, כולל התקנה מקצועית עולה 250 ₪ בממוצע למטר. המחיר כולל שיוף, שימון, וזפת קר. אמנם אין זה מחיר זול במיוחד אולם, מכיוון שהמחיר כולל התקנה ומגוון פעולות חשובות נוספות שמבצע המתקין, מדובר במחיר עלות מול תועלת סביר למדי. 

 

מחיר דק מעץ ממוחזר בממוצע למטר כולל התקנה

מחיר דק מעץ ממוחזר בממוצע למטר כולל התקנה: 250 ₪

טווח מחיר גבוה 300 ₪

טווח מחיר נמוך 200 ₪

אילו גוונים של דק ממוחזר קיימים בשוק?

דק מעץ ממוחזר מגיע במספר גוונים ולא כמו שאנשים אולי חושבים, בגוון אחד בלבד. ישנו הגוון של עץ בהיר בעל מראה טבעי, ישנו גוון חום בהיר, המאפיין את מרבית הדקים המותקנים בארץ, כנראה שמדובר בצבע פרקטי ועוד.