מחפשים מתקין דקים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

דק אורן

דק אורן הוא דק נפוץ מאוד בארץ. למה אנשים בוחרים בו? למה הרבה נגרים ומתקיני דקים נוטים פחות להעדיף אותו? מה המחיר שלו ואיך מתחזקים אותו בכלל?

הכירו את דק אורן

דק אורן הוא אחד מסוגי הדקים הנפוצים בישראל בגלל המראה הטבעי שהוא מספק וגם בגלל המחיר הזול שלו ביחסית לדקים מעצים אחרים. דק עץ אורן הוא דק מעץ רך, כך שהוא לא הדק הכי עמיד לאורך זמן. עץ האורן הוא גם עץ נפוץ בארץ, אז יכול הרבה אנשים בוחרים בו בתור הדק שלהם גם בגלל ההתאמה לסביבה בארץ, עם כי חשוב לומר שהאורן שבו משתמשים לדק לא מגיע בכלל מהארץ אל מפינלנד.

 

דק אורן

מה המחיר של דק אורן?

המחיר של דק אורן נע בין 280 - 400 ש"ח למטר מרובע. שימו לב שמחירים של דק אורן מגיעים בטווח כי הם יכולים להשתנות בין כל מתקין אחד לאחר, מיקום שלכם וגם הזמן בו ביקשתם להתקין (בתקופות עמוסות יותר כמו האביב המחירים יכולים לעלות). אם תרצו לראות מחירים של דקים אחרים תוכלו להסתכל במחירון הדקים שלנו.

 

מחיר ממוצע למ"ר התקנת דק אורן

מחיר ממוצע למ"ר התקנת דק אורן: 340 ₪

טווח מחיר גבוה 400 ₪

טווח מחיר נמוך 280 ₪

יתרונות של דק אורן

לדק אורן יש כמה יתרונות שהופכים אותו לדק אחד הדקים הנפוצים בארץ. מדוע? אתם תוהים

 • מחיר: כמו שאמרנו לכם קודם דק מעץ אורן יהיה הרבה יותר זול מדקים מעץ אחרים.
   
 • קל לעבוד איתו: עץ האורן הוא עץ הרבה יותר רך ולכן לנגרים הרבה יותר קל לעבוד איתו ולעשות בו שימוש גם בעבור מדרגות מעץ אורן.
   
 • צביעה: בניגוד לדקים אחרים, את האורן ניתן לצבוע בהרבה צבעים לפי הבחירה והעין העיצובית שלכם.
   
 • מראה טבעי: נכון שניתן לצבוע אותו, אך הרבה אנשים עדיין מאוד אוהבים את הצבע הטבעי הארצישראלי שהוא מקנה ובוחרים להשאיר אותו כמו שהוא.

חסרונות של דק אורן

אז אם יש לו כל כך הרבה יתרונות, למה עדיין הרבה בעלי מקצוע נוטים להסתייג מדק מעץ אורן?

 • תחזוקה שוטפת: נסביר על זה בהרחבה עוד רגע, אבל בקצרה נגיד שדק מאורן צריך לתחזק פי 2 יותר מאשר דקים אחרים כמוו דק איפאה למשל.
   
 • חוסר עמידות: דק אורן לרוב לא יצליח להחזיק מעמד זמן רב אל מול השמש הישראלית. אם אתם רוצים להתקין דק מאורן היינו ממליצים לכם לדאוג שיהיה לו כיסוי כמו גג או פרגולה. גם מול מים דק האורן לא מצטיין אז בשום פנים ואופן על תתקינו אותו בתור דק לבריכה שלכם.
   
 • פגיע לשריטות: בגלל הרכות של האורן הוא הרבה יותר פגיע לשריטות כאלו ואחרות שתוכלו שקורות מעצם קיומו כדק ואנחנו דורכים עליו, גוררים עליו שולחנות ומשאות כבדים אחרים.
   
 • יחזיק מעמד פחות זמן: רק כדי לסכם את כל מה שאמרנו ב- 3 הסעיפים למעלה, דק אורן יחזיק מעמד פחות שנים מאשר דקים אחרים בגלל הרכות, הפגיעות וחוסר העמידות שלו.

תחזוקת דק אורן

כמו שהזכרנו קודם דק אורן דורש תחזוקה יותר מתמדת מאשר דקים אחרים. תצטרכו לעשות חידוש דק אורן בערך פעם בחצי שנה. מחיר חידוש דק אורן יעלה בין 35 - 40 ש"ח למ"ר לדק שנשמר בצורה טובה, אך יכול להכפיל את המחיר במקרה שהדק יותר הוזנח. בכל מקרה איך עושים את חידוש הדק? 

קודם כל רשימת ציוד:

 • צבעים לדק אורן
 • שמן לדק אורן
 • מכונת שיוף לדק אורן
 • גרניק (מכונת שטיפה)
 • ברגים לדק אורן
 1. ניקוי דק: ניקוי דק אורן יקרה באמצעות גרניק ומסיר כתמים שינקה את הלכלוכים והכתמים היותר רציניים שהדק שלכם צבר.
   
 2. ליטוש דק: ליטוש דק אורן יעשה באמצעות מכונה שתעשה שיוף לדק. זו ההזדמנות גם לראות את הברגים הרופפים ולהחליף אותם.
   
 3. שימון וצביעה: לבסוף זה הזמן לשמן את דק האורן ולתת לו להישמר עד לפעם הבאה.

השוואת מחירים בין דק אורן

התקנת דק אורן יכולה להיות עסק יקר, במיוחד אם אתם לא עורכים השוואת מחירים. באמצעות דקים פלוס תוכלו לקבל הצעת מחיר מעד 3 מתקיני דקים באיזור שלכם על בניית דק עץ אורן. כל מה שתצטרכו לעשות אחרי זה הוא להשוות את המחירים וככה לחסוך בקלות. בשביל לקבל את הצעות המחיר רק תצטרכו להתקשר אלינו או להשאיר פרטים בטופס הבא. אז למה אתם מחכים? התקינו דק אורן לגינה שלכם והתחילו להינות מהמראה הטבעי.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995116

שאלות ותשובות

הוספנו לכם שאלות ותשובות נפוצות שקיבלנו מהגולשים שלנו.

דק אורן או איפאה?

דק אורן יחזיק מעמד לפחות זמן מאשר דק איפאה וידרוש יותר תחזוקה אבל מחיר ההתקנה שלו יהיה יותר זול.


מה המחיר של דק אורן?

התקנה דק אורן תעלה בין 280 - 400 ש"ח למ"ר כמו שכתבנו בהרחבה בעמוד.


לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה