מחפשים מתקין דקים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

דקים מעץ

כל מה שתצטרכו לדעת אודות דקים מעץ שיעזור לכם להחליט בין עץ לסינטטי או באיזה סוג עץ מומלץ לכם להשתמש (אורן, איפאה וכו'). כולל גם תיקון ושיפוץ דקים מעץ

מה זה דק מעץ?

דק עץ הוא דק שעשוי מעץ טבעי המנוסר למשטחי עץ בשביל ליצור משטח. ישנם מספר סוגים שונים של דקים כשהנפוצים ביניהם הם דק מעץ אורן ודק מאיפאה. סוגי הדקים השונים משתנים בהתאם לעמידות שלהם לאורך זמן, רמת התחזוקה שתצטרכו להשקיע בהם, המראה והמחיר שלהם.
 

תמונות של דקים לפי סוגי עץ שונים:

דק במבוק דק במבוק

דק איפאה דק איפאה

דק אורן דק אורן

דק אלון דק אלון

דק אירוקו דק אירוקו

דק סוקופירה דק סוקופירה

דק טיק דק טיק

דק קרוליינה דק קרוליינה

דק קומרו דק קומרו

דק מעץ לגינה דק מעץ לגינה

דק מעץ למרפסת דק מעץ למרפסת

דק מעץ לגג דק מעץ לגג

סוגים של דקים מעץ

יש כמה סוגים של דקים מעץ שלרוב משתמשים בהם, כאמור ההבדלים ביניהם משתנים בהתאם לעמידות, סוג העץ והמחיר שלהם:

 

דק מעץ איפאה

 

אם אתם מחפשים דק עמיד וחזק שלא דורש הרבה תחזוקה בהחלט יכול להיות שדק איפאה הוא דק העץ לחצר שלכם. מדובר בעץ צפוף, חזק וכבד שישאר אצלכם בגינה לאורך זמן רב. בנוסף איפאה הוא עץ שומני אז התחזוקה והחידוש של הדק הזה פשוטים יותר.

 

דק מעץ אורן

 

דק אורן הוא אחד מסוגי הדקים הנפוצים ביותר לגינה. הוא זול יחסית לשאר הדקים (כמו שתראו במחירון בהמשך) אבל עדיין עושה את העבודה כמו שצריך. דק מאורן הרבה פעמים מומלץ לאנשים שרוצים לצבוע את הדק שלהם ולהתאים את המראה שלו לבית שלהם או לסביבה של הדק, כאשר מדובר על דקים לגינה מהנפוצים ביותר ולכן זמין ונגיש לכל אחד מבחינת התאמה של צבעים, מחיר ועמידות.

 

שימו לב שאורן הוא עץ שפחות עמיד לרטיבות אז לא היינו ממליצים לבחור אותו בתור דק לבריכה שלכם. שימו לב שבמידה ואתם בוחרים בדק מאורן חשוב לוודא שמדובר בעץ מחוטא כדי לוודא שהוא לא בא עם עובש, חרקים או מזיקים אחרים.

 

דק מעץ טיק בורמזי

 

עץ טיק בורמזי הוא עץ מאוד חזק ומגיע עם שומניות טבעית, כך שהוא מצריך שימון לעיתים רחוקות וניתן לעשות זאת כל כמה שנים בלבד. בנוסף יש לו עמידות גבוהה משמש וחרקים, ככה שמבחינת התחזוקה הוא בהחלט לא מצריך הרבה. עם זאת חשוב לומר שעקב עלות היבוא שלו מבורמה (מפה השם, אם תהיתם) הוא יהיה יקר יותר.

 

דק מעץ במבוק

 

דק מעץ במבוק הוא הדק המושלם להתקנה ליד בריכות. הוא עמיד מאוד למים ולשמש ודורש תחזוקה פחות שוטפת. הוא גם בחירה אקולוגית כי לאחר שחותכים את הבמבוקים השיח גדל מהר יחסית. עם זאת כן חשוב להגיד שדק במבוק הוא יקר יחסית.

 

דק אלון

 

דק מעץ אלון הוא סוג דק שאנחנו נוטים להתבלבל בינו לבין האורן בגלל צבעם הדומה (וגם השם בהחלט מוסיף לבלבול), אבל יש ביניהם בהחלט הבדלים. ההבדל העיקרי הוא שדק אלון הרבה פחות רך מדק אורן ויחזיק מעמד יותר טוב לאחר זמן ממושך.

 

אם תרצו להרחיב על סוגי הדקים השונים תוכלו ללחוץ על הכפתור המתאים:

מחירון דקים מעץ

הוספנו לכם דוגומאות של מחירים לדקים מעץ. תוכלו לראות מחירים נוספים במחירון הדקים שלנו.

מחירון דקים מעץ

מחיר דק איפאה

אם אתם מתלבטים בין דקים עץ לגינה, ומוכנים להשקיע קצת יותר היינו בהחלט ממליצים דק מעץ איפאה.


600 - 700 ש"ח למ"ר
מחיר דק מעץ אורן

אם אתם מתלבטים בין דקים מעץ למרפסת ויש לכם מרפסת מוצלת, זו יכולה להיות אפשרות טובה.

280 - 400 ש"ח למ"ר
מחיר דק מעץ אלון

שימו לב לחדש את דק האלון שלכם כל כמה חודשים.


300 - 400 ש"ח למ"ר

הדפס מחירון

מתי צריך לעשות שיפוץ לדק מעץ?

אחד הדברים החשובים ביותר כשיש לכם דק מעץ הוא לדעת מתי תצטרכו לשפץ ולתקן אותו. בגדול נגיד ששיפוץ עץ דק משתנה בהתאם לסוג העץ והמיקום שלו, במיוחד אם הוא במקום מוצל או נוטה להירטב הרבה, וצטרכו לחדש את הדק בין חצי שנה (לעץ אורן בעיקר) לשנה (איפאה או במבוק).

 

דק מעץ

ומה לגבי תיקון דקים מעץ?

אם יש לכם דק כבר זמן רב והתחלתם לראות סדקים, חבלות או כל סוג של בלאי אחר, יכול להיות שזה הזמן לתקן את הדק שלכם. במקרה כזה נוכל לעזור לכם, כל מה שתצטרכו לעשות זה להשאיר את הפרטים שלכם בטופס הבא ואנחנו כבר נדאג שיחזרו אליכם עד 3 מתקני דקים בעיר שלכם.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995116

מה היתרונות של דקים מעץ?

דקים מעץ הם בהחלט סוג הדקים הנפוץ ביותר מכמה סיבות, אלו היתרונות:

 • נראות טבעית: אחד הסיבות הנפוצות ביותר לבחור בדק מעץ טבעי היא הנראות הטבעית שלו, שאי אפשר לקבל כשמתקינים דק סינטטי.
   
 • נפוץ יותר: עצם העובדה שמדובר בסוג דק נפוץ יותר אומר שיהיה לכם יתר קל למצוא מתקין ומתקן דקים או מדריכים באינטרנט לגבי סוג הדק שלכם.
   
 • מחיר: טוב, אולי זה תקף בעיקר לדק אורן, אבל הוא בהחלט אחד הסוגי הנפוצים ביותר והמחיר שלו יכול להיות אפילו חצי מהמחיר של דק סינטטי.

דק מעץ חסרונות

עם כל היתרונות שלו שהופכים אותו לבחירה הנפוצה ביותר, לא נוכל לתת לכם את התמונה המלאה מבלי לדבר על החסרונות של דק עץ:

 • תחזוקה: תחזוקה של דק עץ לרוב תדרוש מכם יותר זמן והשקעה מאשר דק סינטטי.
   
 • התאמה אישית: בניגוד לרוב הדקים מעץ, דק סינטטי ניתן לצבוע או לעצב בהתאמה אישית מאשר דקים מעץ.
   
 • מחיר: אם אתם לוקחים דק מעץ אורן אז המחיר יהיה יותר זול, אבל אם אתם לוקחים דקים יקרים יותר, לדוגמה דק מעץ טיק או אפילו איפאה, המחיר יכול להיות יותר גבוה.