מחפשים מתקין דקים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

תאורת דק לגינה

התקנתם ריצפת דק בגינה שלכם? מעוניינים להאיר אותה? במאמר זה נסביר על הסיבות להשתמש בתאורה לדק בגינה, באילו איזורים ניתן למקם אותה ועל מקורות האנרגייה המפעילים את תאורת הדק. קראו וגלו.

מדוע להתקין תאורת דק לגינה?

למי מביניכם שמחזיק ברצפת דק במרפסת החצר שלו - דעו כי ניתן להתקין באיזורי הדק תאורה מרשימה מאוד, שנוסף על המראה המרשים שלה - היא מחזיקה במספר יתרונות, אותם נציין מתחת:

 • תאורה בכל עונות השנה - שימוש בתאורת דק מאפשרת לכם להנות מניצול מיטבי של הדק בגינה שלכם גם לאחר שהשמש שוקעת וכך ביכולתכם לערוך ארוחות משפחתיות או להזמין חברים להנות מחוץ לחלל הבית שלכם - גם לאחר שמחשיך בחוץ.
   
 • חסכוני - שימוש בתאורה לדק גינה נחשבת לחסכונית מאוד, בהשוואה לאנרגיית החשמל המשמשת את פנים הבית וכך יש לכם אפשרות להשתמש בשטח זה בשעות חשיכה למגוון מטרות כמו שיחה עם חברים ועם בני המשפחה, אכילה משותפת, שחייה בבריכה, שימוש בג'קוזי ואפילו צפייה בטלוויזיה הנמצאת על שטח הדק.
   
 • למנוע תאונות - תאורת דק באיזור המדרגות למשל יכולה לסייע במניעת תאונות הקשורות במעידה של המשתמשים בעת שהם יורדים ועולים במדרגות בזמנים בהם תנאי התאורה מוגבלים וחשוכים.
   
 • ניראות - תאורת דק משדרגת את המראה והנוכחות הן של הדק שלכם והן של הגינה שלכם - דבר שמאפשר למבקרים בביתכם להתרשם מהניראות הנ"ל הנחשבת לעוצרת נשימה ובעיקר בשעות הערב.

 

תאורת דק לגינה

היכן ניתן למקם תאורת דק לגינה?

ניתן למקם תאורת דק בכל איזור עליו תחשבו ובהתאם לסוג ספק התאורה בו תבחרו (נדון על כך בסעיף הבא) כאשר האיזורים הנפוצים בהם נהוג להתקין תאורת דקים הם באיזור המרפסת , באיזורי הדק של הבריכה, במדרגות דק, ליד הג'קוזי - מה שמשרה אווירה רומנטית ואינטימית, במעקות עץ המחוברים לריצפת הדק - במידה וקיימים כאלו.
 

האיזורים בהם ניתן למקם תאורת דק מטרת תאורת דק באיזור זה
רצפת דק למרפסת לאפשר ארוחות משפחתיות בערב
רצפת דק לבריכה מקנה מראה יוקרתי, במיוחד בשילוב דק איפאה.
רצפת דק לג'קוזי משרה אווירה רומנטית ואינטימית
מדרגות דק למנוע נפילות ופציעות בתנאי תאורה מוגבלים

סוגי תאורת דק לגינה - לפי מקור האנרגיה

כאשר אנו מדברים על תאורה לדק גינה - הכוונה לאמצעי תאורה המצוי מחוץ לבית ולכן גם המקורות המפעילים את אמצעי תאורה זה נחשבים לייחודיים יותר, נסביר על מקורות אנרגיה הללו מתחת:

 • אנרגיית אור סולארית - אמצעי המאפשר תאורת דק לגינה ע"י בטריות מובנות הנטענות באנרגיית אור השמש במהלך היום - מה שמאפשר טווח פעולה בשעות החשיכה ללא היתמכות באנרגיה חשמלית המותנת בתשלום. כמו כן, בסוג תאורה סולארית - הסוללות מצויות בתוך גופי התאורה עצמם, כך שאין צורך בחיבורים מסובכים לחשמל.

   חיסרון במקור אנרגייה זה הוא שיעילות הבטריות פוחתת משמעותית בתקופת החורף, בה תאורת השמש, ממנה הבטריות שואבות את האנרגייה הינה מוגבלת.
   
 • אנרגיית אור במתח נמוך - מדובר באנרגיית אור במתח נמוך המופעלת באמצעות חשמל דרך חיבור בכבל מאריך לשקע חשמל סטנדרטי. מדובר על עוצמה חשמלית נמוכה של כ- 12V, המותאמת לתאורה לדק גינה.
  את כבלי החשמל של תאורה מסוג זה ניתן להסתיר מתחת למעקות המשמשים את הדק שלכם או מתחת לדק עצמו.

  החיסרון במקור אנרגייה זה הוא שהוא מצריך חוטי חשמל, שאותם צריך להסתיר בדרך כלשהיא - בין אם מתחת למעקות המצויים על הדק ובין אם מתחת לריצפת הדק וקחו בחשבון שאם אין שקע חשמלי בקירבת מקום - זה ייאלץ אתכם להזמין חשמלאי שיקים נקודת חשמל חדשה באיזור, דבר שעשוי לעלות לא מעט.