מחפשים מתקין דקים? השאירו פרטים וחוזרים במהירות!

דקים לגינה

מחפשים מידע אודות בניית דק בגינה? רוצים להתחדש בדק לגינה שלכם? קראו קודם איזה סוג דק מומלץ בחצר שלכם ומה המחיר. אחר כך נעזור לכם למצוא מתקין דקים לגינה בקלות ובזול באמצעות השוואת מחירים.

מאיזה חומר מומלץ לעשות דק לגינה?

לרוב אנשים בוחרים להתקין דק עץ לגינה שלהם כשהסוגים הנפוצים ביותר הם דק מאורן ומאיפאה. אורן הוא זול יותר אבל פחות עמיד ודורש יותר תחזוקה, אך אם אתם מחפשים דק יוקרתי לגינה אולי כדאי להסתכל על דק איפאה שיעלה יותר, אבל יצטרך פחות תחזוקה ויראה אסתטי יותר. בחירה נפוצה נוספת היא דק סינטטי לגינה שלכם שיהיה מאוד עמיד ויעלה קצת פחות מאשר האיפאה. תוכלו לקרוא על עוד סוגי דקים מעץ אם אתם מרגישים שאתם צריכים עוד מידע.

 

דק גינה

סוגי דק מעץ לגינה

גינות הם המקום המועדף להתקין בו דקים מעץ, שהנפוצים בהם הם דק איפאה לגינה, במבוק ואורן. מתחת נציג בהרחבה על כל אחד מהם:

 • דק איפאה לגינה - דק איפאה הוא חזק ועמיד מאוד בפני תנאי מזג האויר השונים, הוא אף עמיד למים ולכן נחשב אידיאלי כדק בקירבת בריכה ומחזיק לאורך שנים רבות. בנוסף, עצם כך שמדובר בעץ שומני יחסית, פעולת החידוש התקופתית שיש לבצע בו פשוטה יחסית.
   

דק איפאה לגינה

 • דק אורן - דק אורן לגינה נחשב לנפוץ גם הוא בקרב דקים בגינות וגם ניתן לצבוע מעליו למי מכם שמעוניין אך חשוב לציין שמדובר בעץ שפחות עמיד בפני לחות ומים. חשוב גם לוודא שהוא עובר חיטוי מקדים בפני עובשים.
   

דק עץ אורן לגינה

 • דק במבוק - עץ במבוק נחשב גם כן לעץ מומלץ לדקים לגינה, הוא עמיד מאוד בפני מזגי האויר השונים, הוא אידיאלי סביב בריכות כמו עץ האיפאה, הוא דורש תחזוקה מינימלית ואף נחשב כאופציה אקולוגית מפני שעצם החיתוך של עץ הבמבוק לייצור הדק, מעודד צמיחה מחודשת של שיחי הבמבוק. החיסרון בו הוא המחיר שיחסית יקר אך זכרו שהתחזוקה שלו מינימלית ושהוא עמיד לאורך שנים.
   

דק במבוק לגינה

 • דק אלון - אנשים רבים נוטים לבלבל בין עץ אורן לעץ אלון אך עץ אלון נחשב עמיד יותר לגינה מעץ אורן ובעל צפיפות גבוהה יותר. יחד עם זאת, בשני המקרים המחיר דומה.


דק אלון לגינה

 • דק מטיק בורמזי - דק נוסף המומלץ לגינה הוא הטיק הבורמזי. מדובר בעץ איכותי, עמיד מאוד בפני לחות, שמש ומזיקים ודורש תחזוקה מינימלית תודות לשכבת השומן הטבעית שלו. החיסרון בו הוא המחיר היקר, שכן מייבאים אותו ישירות מבורמה אך חשוב לזכור שמדובר בעץ איכותי שלא ידרוש שום טיפול נוסף למעט חידוש כל כמה שנים.
   

דק טיק בורמזי לגינה

סוגים של דק סינטטי להתקנה בגינה

דק סינטטי לגינה מיוצר לרוב משאריות עצים כמו נסורת ומחומרים סינטטיים, מדובר בפיתרון אידיאלי עבור מי מכם שמעוניין למנוע כריתה של עצים במכוון לצורך רצפת הדק שלו. חשוב לנו לציין שתהליך חידוש לדק אינו מתבצע על דקים סינטטיים ואם תרצו להסיר שריטה או פגם מהדק, תצטרכו להחליף את כל קורת הדק. מתחת נציג סוגים של דקים סינטטיים שתוכלו להתקין בגינה שלכם:

 • דק סינטטי איפאה - אז בדומה לאחיו עץ האיפאה הטבעי, גם דק סינטטי איפאה עמיד מאוד ונותן תמורה טובה לאורך זמן. חשוב לציין שגם כאן היבט המחיר תואם להתקנה של דק איפאה מעץ טבעי.
   
 • דק סינטטי במבוק - גם כאן מדובר בדק שעשוי הן מנסורת במבוק והן מחומרים סינטטיים וגם כאן התכונות די דומות לגרסה של דק הבמבוק הטבעי. יחד עם זאת, מחיר הדק וההתקנה שלו יקרים יותר בהשוואה להתקנה של הגרסה הטבעית אך זכרו שמדובר בפיתרון אקולוגי וגם בדק עמיד שמחזיק למשך שנים ארוכות.
   
 • דק סינטטי אמריקאי - מדובר בדק סינטטי לגינה המשלב בין מחיר זול לאיכות. ניתן להשיג אותו בייצור של המורכב מעץ ממוחזר ומפלסטיק אך באותה מידה ניתן לייצר אותו גם מ - 100% פלסטיק. מדובר בדק סינטטי עמיד מאוד בפני שריטות וירידה של צבע וגם דורש תחזוקה מינימלית ויחד עם זאת, רבים בוחרים בדק סינטטי מסוג איפאה לגינה.

מהו סוג העץ המומלץ ביותר לדק לגינה?

אז מקודם הצגנו סוגי דקים המתאימים לגינה אך יש סוג אחד שבעיני אנשי דק רבים וגם בעיניי צוות פורטל דקים פלוס - שעולה על יתר הדקים לגינה בפער והוא עץ האיפאה הטבעי. כמו שכבר כתבנו מדובר בעץ עמיד מאוד בפני לחות וחום, הוא מהווה אופציה אידיאלית לשימוש בגינות ובקירבת מקורות מים כמו בריכות וגם נחשב מתמודד ראוי הן מצד העמידות והן מבחינת המחיר אל מול סוגי הדקים האחרים העשויים מעץ או חומרים סינטטיים.

 

כמובן שלמי מכם שסולד מכריתת עצים לשם התקנת הדק מטעמים אקולוגיים, יוכל לבחור בדק האיפאה הסינטטי, שעבורו משתמשים רק בשאריות עצי איפאה שכבר ממילא נכרתו.

כמה זמן לוקח להתקין דק בחצר?

התקנת דק בחצר לוקחת בדרך כלל בין יום ליומיים, כאשר מה שמשפיע על משך הזמן הוא הניסיון של מתקין הדקים, התשתית הקיימת במקום וגודלו של הדק.

 

זמן ממוצע לבניית דק בגינה
יום וחצי
יומיים משך זמן יום אחד

מה ההבדלים ביניהם?

כשעושים דק לגינה חשוב להבין שההבדלים בין החומרים נמצאים בכמה גורמים: חשיפה לשמש ומים (נגיד במקרה של כיסוי דק לבריכה), שימון של הדק ומחיר.

 • חשיפה לשמש ומים: לא כל חומר של דק לחצר שלכם יהיה עמיד בפני שמש. לצורך העניין דק מעץ אורן יהיה פחות עמיד לשמש, אך יעלה פחות. עם זאת אם הדק שלכם מוצל כולו ואתם לא צפויים להרטיב את הדק לרוב יכול להיות שזו האופציה הטובה בשבילכם.
   
 • שימון של הדק: ישנם הרבה סוגי עצים שמגיעים עם שמן טבעי ולא ידרשו תחזוקה שוטפת שבה תצטרכו למרוח שמן על הדק באופן קבוע. לצורך העניין דק מאיפאה יהיה עמיד לאורך זמן ולא תצטרכו לשמן אותו לרוב.
   
 • מחיר: לא כל העצים נולדו שווים, וכך גם המחיר שלהם. יכול להיות שיהיו דקים חיצוניים יותר אסתטיים ועמידים מאחרים, אבל לא תמיד נוכל להוציא את המחירים הגבוהים של חלק מהם.

מה המחירים של דקים לגינה?

רוצים לדעת מהו מחיר דק לגינה? הוספנו לכם מחירים במחירון מטה, כמובן שתוכלו גם לעבור אלמחירון הדקים המלא אם לא מצאתם כאן את מבוקשכם. שימו לב שהמחיר המוצג למטר הוא בעבור דק חיצוני לגינה.

מחירון דקים לגינה

עלות דק לגינה מעץ אורן

המחיר הוא למ"ר.


280 - 400 ש"ח
דק איפאה לגינה

המחיר יחסית גבוה אך הדק יחזיק שנים רבות בלי הרבה תחזוקה.


600 - 700 ש"ח
דק סינטטי איפאה לגינה

דמוי דק לגינה - תוכלו לקרוא עוד על דקים סינטטים.


600 - 700 ש"ח
דק אלון לגינה

מחיר שכולל את הדק וההתקנה (למ"ר).


300 - 400 ש"ח
דק לגינה מעץ במבוק

המחיר לא כולל הכנת תשתית.


600 - 700 ש"ח
התקנת דק טיק בורמזי

מחיר הכולל את שווי הדק והתקנתו בגינה.


800 - 1,200 ש"ח
התקנת דק סינטטי אמריקאי בגינה

המחיר למ"ר, הכולל את שווי הדק והתקנתו. 


250 - 350 ש"ח

הדפס מחירון

מתקינים דק בגינה? הקפידו על רווחים

גם אם החלטתם להתקין דק בגינה בכוחות עצמכם וגם אם תיעזרו במתקין דקים מקצועי, חשוב שתקפידו על רווחים בין קורה לקורה. מדוע? מאחר ולאורך השנה יש לא מעט שינויים בטמפרטורה, מה שאומר שהעץ עשוי להתרחב או להתכווץ. הרווחים ימנעו עיוות וישמור על הדק שלכם יפה ובמצב טוב.

איך בוחרים מתקין דק לחצר?

ישנם מספר שיקולים אשר צריכים להילקח בחשבון עבר מחפשים מתקין דק לחצר:

 

זמינות: האם המתקין זמין לכם במועד הרצוי? האם הוא יכול להגיע בהתראה של שבוע או אפילו של מספר ימים? אם מדובר בעונת הקיץ או הסתיו, הזמינות של המתקינים יורדת וכדאי לשריין מתקין מראש.

 

מקצועיות וניסיון: כדאי לשאול מתקין דק לחצר כמה זמן הוא כבר נמצא בתחום זה ומומלץ לבחור במתקינים אשר עוסקים בהתקנות של דקים כבר מספר שנים. עם הניסיון, נרכשת מיומנות ומקצועיות שתחסוך מכם עוגמת נפש בהמשך.

 

עמידה בזמנים: אומנם קשה לדעת אם המתקין יעמוד בזמנים שהובטחו אבל נסו לקבל ממנו הבטחה בכתב על משך הזמן הצפוי עד לסיום העבודה. בנוסף, וודאו איתו מספר ימים לפני שהוא אכן מגיע במועד שנקבע ושהוא זוכר את הפרויקט שלכם.

 

מחיר השירות: המחירים של דקים לגינה משתנים מאוד בין מתקין למתקין מאחר וכל אחד מקבל הצעות שונות מחברות הדקים שמספקות את חומרי הגלם. לכן, הקפידו לבחון כמה הצעות מחיר שונות והשוו עלויות.

 

עבודות קודמות: כדאי לבדוק אם למתקין יש אתר אינטרנט ובו ניתן לראות עבודות קודמות. ניתן גם לבקש מהמתקין תמונות או וידאו של עבודות בחצרות של לקוחות קודמים, עם דגש על דק מהסוג הרצוי לכם.

 

דקים לגינה

מצאו דק לגינה בזול

אתם מחפשים עבודות דקים לגינה והבנתם שהתקנה של דק בגינה יכולה להיות הוצאה גדולה. כשמדובר בהוצאה גדולה תמיד יש מקום למיקוח והורדה של המחיר כדי למצוא דק לגינה זול. פה אנחנו נכנסים לתמונה ועוזרים לכם. אחרי שמשאירים אצלנו פרטים מקבלים מאיתנו מספרים של 3 מתקיני דקים שונים. אתם רק צריכים לדבר איתם, לקבל הצעת מחיר, לערוך השוואת מחירים ולחסוך.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995116

יתרונות של התקנת דק בגינה

כשחושבים על איך לרצף את הגינה שלכם לשימוש בדקים לגינה יש כמה יתרונות על פני משטחים אחרים. אם אתם משווים דק לעומת דשא לדוגמה, הוא ידרש הרבה פחות תחזוקה שוטפת.

 

דשא כמובן ידרוש השקיה שוטפת, בעוד שדק חיצוני תוכלו "לזנוח" אותם במשך כמה שנים ואולי רק לשטוף אותם עם צינור פעם בכמה חודשים. בנוסף רצפת דק לגינה לא תירטב ותמיד יהיה אפשר להתיישב עליה או לשים עליה שולחנות וכיסאות מבלי החשש שיגדלו עובש עקב הרטיבות והטל.

 

דק בחצר

האם נדרש אישור לבניית דק בחצר?

בעבר היה צורך בקבלת היתר מיוחד לבניית הדק. מי שהיה אמון על הנפקת האישור הוא הרשות המקומית. כיום, לא נדרש אישור לבניית דק בחצר וכל שנדרש לעשות לפני הוא הנפקה של אישור מיוחד והדרך לעשות זאת היא על ידי מילוי של טופס קצר. שימו לבכי בעת הבנייה יש להקפיד על היעדר פגיעה בניקוז קיים או בערכי הטבע.

 

התקנת דק לגינה

איך נראית הצעת מחיר לבניית דק בגינה?

אם אתם רוצים להבין מה צריך להכילל בתוך הצעת מחיר של מתקין דקים, דעו כי הצעת המחיר של בניית דק בגינה, כוללת בדרך כלל מספר סעיפים:

 • סוג העץ שבו ישתמש המתקין - סוג העץ ורמת האיכות במידה וקיימת (בעצים מסוימים יש דירוגים לעצים, למשל דק איפאה רמת גימור A).
   
 • תשתית הדק שעתידה להיבנות - כיצד בונים את התשתית ומאיזה סוג עץ או חומר - ז"א הדק שאנו רואים יכול להיות דק איפאה, אבל התשתית יכולה להיות דק אורן שהוא זול יותר.
   
 • גודל הדק הרצוי (יוצג במ"ר) - לאחר מדידות, יציין את גודל השטח במ"ר על גבי הצעת המחיר.
   
 • סוג הברגים שיחברו את הקורות - אפשר לבקש ברגים שלא נראים, אפשר לבקש הסתרה לברגים, אפשר לבקש אותם בצבע מסוים. כל אחד מהבקשות משפיע על המחיר.
   
 • מחיר לפני מע"מ ומחיר לאחר מע"מ. - כמובן, סיכום המחיר הסופי לאישורכם.
   
 • פרטים נוספים: כמו שמכם, כתובת העבודה לביצוע, אחריות - במידה והוא מספק אחריות, היא תוצג בהצעת המחיר כולל מה היא מכסה. לעיתים, גם כמה זמן לביצוע העבודה.
   

בנייה של דק בגינה

תחזוקה שוטפת של דק חוץ

התקנתם דק חיצוני ואין דבר שאתם יותר רוצים מאשר לשמור אותו מבריק לזמן רב. כמו שהרחבנו בפסקה הראשונה הזמן נע בין חצי שנה לשנה והוא תלוי בסוג העץ ובמיקום שלו. דק חוץ מאורן יהיה שונה מאשר דק איפאה, וזה יהיה שונה בין אם הדק החיצוני נמצא בשמש או בצל. מומלץ להתייעץ עם המתקין על זה בזמן התקנת הדק בגינה, לעיתים הפתרון היחידי הוא רצפת דק לגינה - סינטטי או קרמיקה דמוי עץ.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9995116

מתקינים דק לגינה? קבלו מספר הצעות מחיר

היתרון בהזמנת השירות דרך פורטל 'דקים פלוס' הוא שדרכנו ניתן לקבל עד שלוש הצעות מחיר שונות. ממי ההצעות? ממתקיני דק לגינה אשר עברו סינון ונמצאו מומלצים ומקצועיים. אנו מסייעים לכם בסינון בעלי המקצוע ומשאירים רק את הטובים ביותר לפי אזור המגורים שלכם. רוצים להתחיל בתהליך? צרו קשר כעת או השאירו פנייה בטופס.

 

התקנה של דק בגינה

איך נקבע מחיר דק לחצר?

מחיר דק בגינה הוא פועל יוצא של סוג הדק שמותקן. מחיר דק איפאה לחצר יהיה שונה ממחיר של דק אלון או אורן אך פרט לסוג הדק, ישנם משתנים נוספים כמו המקום בו מותקן הדק, הגודל שלו, אופן חיבור הברגים וכדומה. אם זאת, חשוב לציין כי עיקר המחיר נקבע על פי סוג העץ והפרמטר השני המוביל הוא גודל השטח שיש לכסות בעץ - ככל שהשטח גדול יותר - כך המחיר הכולל יקר יותר מן הסתם, אבל המחיר למטר לדק בגינה - יורד ומשתלם יותר.
 

דק מעוצב לגינה

התקנת דקים שונים לגינה

לחצו על הכפתור אם תרצו להרחיב על התקנת דק ספציפי לגינה:

שאלות בנושא דקים לגינה

הוספנו לכם שאלות נפוצות שאנחנו נשאלים מהגולשים שלנו בנושא דקים לבית ולגינה.

מאיזה חומר מומלץ לעשות דק לגינה?

אם אתם מחפשים דק זול יותר אז דק מאורן הוא מומלץ, אבל אם אתם מחפשים עמידות אז דק דמוי עץ או מאיפאה יהיו יותר מומלצים. כמו שהרחבנו בעמוד.


כל כמה זמן צריך לשמן דק לגינה?

מומלץ בין חצי שנה לשנה בהתאם למיקום וסוג הדק.